29 Ekim Anıtkabir Ziyaretimiz

Yaklaşık 10 günlük ayrılıktan sonra merhaba. Geçmiş kurban ve Cumhuriyet bayramınız kutlu olsun. Biz tatili birleştirip kaçabilen şanslılardandık. Alanya ya gittik. O sebepten buralara hiç uğrayamadım. Tatil yazılarını bilahare yazacağım. Şimdi konumuz Anıtkabir ve Cumhuriyet kutlamaları. Dün ayağımızın tozuyla çıktık evden, elimize bayrağımızı da aldık düştük Anıtkabir yollarına. Daha önce ki senelerde de böyle mi oluyordu hatılamıyorum ama bu sene anormal bir kalabalık vardı. Fotoğraftan da görüleceği üzre bayrağımı başımın tepesinde taşırım icabında :)Serhan Bayrak'sız olmaz :)


Müthiş kalabalıktı. Ki biz öğleden sonra nispeten boş olduğu saatte gidebilmiştik. Öncesi nasıldı düşünemiyorum.


Çok duygulandık gerçekten. İnsanlar çoluğunu çocuğunu kapmış gelmiş.Hatta çocuğu bırakın bebekler vardı kucaklarda, pusetlerde. 0-6 ay grubunun en tatlı Atatürkçüsünü yakaladık ve hemen fotoğrafladık.
Güzel manzaralar bunlar. Cumhuriyetimize ve Atatürk ümüze değer veren, medenice, nezaket kuralları dahilinde Ata'ya ve Cumhuriyet e saygı göstermek adına gelen herkesin ayağına sağlık.


Çıkışta Bahçeli tarafında buluşup turlayan motorculara rastladık. İçlerinde İzmir den gelen bile vardı. Çok havalılardı çoookkkk :)That's All..

5 yorum:

 1. ne güzel etmişsinde gitmişsin .Resimdeki bebek çok hoşuma gitti.Süper resimler :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet iyi ki gitmişiz. Beğenmene sevindim, orda olmak çok güzeldi.
   Sevgiler...

   Sil
 2. Kuşadası'ndan yeni dönmüştük, gidemedik.
  Bir gün önce Afyon girişinde kilometrelerce uzayan araç konvoyu vardı. Sanırım çoğunluğu Anıt Kabir ziyareti için yola çıkmıştı.
  Hiçbir bayramda bu kadar kalabalık olmamıştı yollar. On dakikalık yolu bir buçuk saatte gidebildik.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet :) Gecikmek için anlamlı bi neden, kuru kalabalık değil hiç değilse :)

   Sil

Yorumlarınızı benimle paylaşmak ister misiniz?

Blogger tarafından desteklenmektedir.