Saklı Cennet: Dilek Yarımadası Milli Parkı

Bilenler bilir, ben bilmeyenler için yazıyorum diyerek başlıyorum. Bugün size gitmeye doyamadığım bir yerden bahsetmek istiyorum. Burası, yani Dilek Yarımadası, Milli parkı Güzelçamlı' da saklı bir cennet diyebilirim.  Yazlığa gittiğimiz zaman en keyif aldığımız yer burası oluyor.Sanırım yurdumuzun en şahane ormanlarından biri. Çeşit çeşit ağaçlar, sincaplar, domuzlar, kuşlar, mağaralar, vadiler, kanyonlar, mükemmel koylar ve tertemiz bir deniz. Şöyle bir yolda giderken manzaraya doyabilir misiniz?


Burada beş tane koy var bildiğim kadarıyla. Biz en sonuncu Karasu koyunu tercih ediyoruz. Hem daha temiz, hem daha tenha.


Şıkır şıkır tertemiz suda yüzerken yemyeşil ormanı seyrediyorsunuz.


Ve tabii ki burda olmaktan dolayı son derece memnunuz :)


Öğleden sonra piknik alanında yaban domuzları nerdeyse dibinize kadar geliyor. Kimseye birşey yapmıyorlar sadece yemek artıklarını yiyip gidiyorlar. Ama ilk gördüğümde anormal korkmuştum. Milletin kaçtığı domuzları benim kocam elleriyle besler. Hayvan sevgisinin de böylesi :)


Ölü kelebek :(


Allahım böyle güzellikleri koru ne olur diye dua ediyorum her geldiğimde. Ve son bir fotoğraf daha çekip denize gideyim bende ☺Ps: En üstteki fotoğraf netten alıntı. Sonra laf olmasın :)


4 yorum:

 1. gerçekten güzel yerler, geçen hafta ilk defa görme şansım oldu... :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Demek ki aynı zamanlarda ordaymışız, bizde geçen hafta aynı yerdeydik :) Pazar günü döndük.

   Sil
 2. domuzdan ödüm patlıyordu nerdeyse ama bizimki kocamandı
  çok enteresan bir yer ve bol sivri sinekli
  ama o çam kokuları bambaşka tabi;)
  izmirde olduğumuz için sanslıyız istediğimizde arabaya atlayıp gidebiliyoruz
  izmir bambaşka biryer yine bekleriz ebrucum;))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :) İnşallah her yıl ordayız, annemler orda çünkü. Bu arada ben sivri sineğe hiç rastlamadım sadece kocaman arılar vardı. İzmir her yere yakın gerçekten şanslısınız :)

   Sil

Yorumlarınızı benimle paylaşmak ister misiniz?

Blogger tarafından desteklenmektedir.