Günlük Makyaj Nasıl Yapılır? Günlük Makyaj Modelleri


Her gün makyaj yapmak bazen inanılmaz derecede yorucu olabiliyor. Ancak sana vereceğimiz birkaç küçük ve pratik bilgi sayesinde, günlük doğal makyajını kolayca yapabilirsin. Günlük makyaj yapımına hızlıca başlayabiliriz! 

Makyaja ten rengini eşitleyerek başlamalısın. Gözeneklerin görünür halini azaltma konusunda oldukça etkili olan New Well'in Derma BB Cream'ini ya da Handmade BB Cream'ini gönül rahatlığıyla kullanabilirsin. Doğal bir ten görünümü için bu kremleri yüzünün her noktasına eşit miktarda dağıtmalısın. Cildini nemlendirip beslemenin yanı sıra içinde yer alan özler sayesinde yaz günlerinde güneş ışınlarından da koruyan BB Cream, günlük makyajının vazgeçilmez parçası halini alabilir. 

İkinci adımda göz altların için kapatıcı uygulayabilirsin. Doğal bir şekilde göz altlarına yerleşen ve kolay bir şekilde dağılabilen dokusuyla New Well Liquid Concealer, günlük makyajında sana yardımcı olacaktır. Ten rengine uygun tondaki kapatıcı ile makyajın bir sonraki aşamasına geçebilirsin. 

Eğer ihtiyacın varsa hızlı bir şekilde açık kahverengi, kahverengi veya siyah tonda bulunan New Well kaş kalemlerinden biri ile kaşlarını tarayıp, şekil vererek daha dolu ve gür gösterebilirsin. New Well'in kolay sürülebilir Eyeliner Pen uygulamasıyla gözlerini ortaya çıkarabilirsin. Waterproof veya Volume maskaralar ile kirpiklerine hacim ve kıvrıklık katarak da gözlerine destekte bulunabilirsin. 

Ne kadar günlük ve sade bir makyaj yaparsan yap, allık veya aydınlatıcı kullanmadan yapılan makyaj, makyaj sayılmaz. Bu nedenle New Well'in yüze canlılık ve hoş görüntü katan Derma Cover Blusher ve Terracotta Allık ürünleri ile makyajın bu aşamasını tamamlaman yerinde olur. New Well Porcelain Make-Up Highlighter'ını da sürmeyi unutma! 

Ve son adım. Pudramsı, mat dudaklara sahip olmalısın. Her mevsim çok rahat kullabileceğin ve renk çeşitliliği ile hangisini kullanacağına karar veremeyeceğin New Well Shiny Lipstick, Liquid Lipgloss ve Gold Lipstick seri ile makyajını tamamen sonlandırabilirsin! 

Günlük Makyaj Modelleri 

Günlük makyajın çok fazla çeşitlilik veya farklılık gösteren modelleri bulunmuyor. Günlük makyajın temel prensibi olabildiğince sade ve doğal görünüm elde etmek. Bu sayede günlük makyaj malzemeleri olarak çok fazla ürün göremeyebilirsin. BB Cream, CC Cream ya da ten rengine oldukça yakın fondöten, ruj, allık, aydınlatıcı, kapatıcı ve rimel ile gunluk makyajı tamamlayabilirsin. 

Günlük Makyaj Teknikleri 

Günlük makyaj yaparken uygulanabilecek en önemli teknik, doğal bir görünüm elde edebilir olmak. Bu yüzden doğal görünüm sağlayabilmen için sana kolayca uygulayabileceğin bir teknikten bahsedeceğiz. Fondöteni yüzüne sürdükten sonra, göz altlarına kapatıcı, yanaklarına ufak bir dokunuş ile allık sürebilirsin. Allığa yakın tonda ruj ve kalıcı olması adına da üzerine tek kat pudra sürebilirsin. Ardından gözlerini doğal göstermek adına, New Well Handmade Mascara sürebilirsin. 

Günlük Makyaj Nasıl Yapılır Resimli Anlatım 

 

Birinci aşamada, yüzün geneline ten rengine en yakın fondöteni uygulamalısın. Sonrasında pudra ile daha doğal ve mat bir görünüm sağlayabilmek adına cildini pudralamalısın. Göz altları başta olmak üzere, uygun gördüğün belirli noktalara da kapatıcı desteğinde bulunabilirsin. Tüm bu ürünleri cilde yeterince yedirerek, işlemi tamamlayabilirsin. 
 

İkinci aşamada, kaşlarını daha belirgin ve şekilli gösterebilmek adına kaş kalemi veya fırçası kullanmalısın. Kaşların düzenli ve daha gür görünmesi, daha etkileyici bakışlar elde etmeni sağlar. Böylece görselde de gördüğün gibi bir fark ile doğallığı bozmadan günlük makyajına devam edebilirsin.