Featured

15/slider/custom

Luis Bien Hindistan Cevizi Yağı

by Cumartesi, Mart 17, 2018
Son zamanlarda doğal cilt bakım ürünleri ile daha yakından ilgilenmeye başladım. Tedavi nedeniyle iyice kuruyan cildim için ne yapabilirim diye düşünürken Luis Bien marka hindistan cevizi yağı ile tanıştım ve hemen kullanmaya başladım. Hindistan cevizinin beyaz kısımlarının kurutulması ve soğuk sıkım yöntemiyle sıkılmasıyla elde edilen bu yağın işe yaramadığı yer yok. Cilt bakımı, saç bakımı dışında zayıflamaya da yardımcı olan bu yağı şu an sadece cildimde kullanıyorum. Cildi nemlendirip kırışıklıkları önlemeye yaradığı söylenen hindistan cevizi yeni çıkan lekelerin giderilmesindede faydalıymış. Henüz kırışıklıklar ve lekeler konusunda bir yorum yapamıyorum ancak çok güzel yumuşaklık verip cildi nemlendirdiği gerçek. Makyaj temizleyici olarak da çok iyi sonuç veriyor, bir pamuğa bir parça yağ alıp makyajınızı temizleyebilirsiniz. Ürün kabındayken beyaz pütürlü bir krem kıvamında. Ancak elinize aldığınız anda vücut sıcaklığı ile erimeye başlıyor ve yağ haline dönüşüyor. Uygulaması çok kolay hemen cilt tarafından emiliyor. Hindistan cevizi kokusunu severseniz kokusu da harika diyebilirim.Kullanım alanı oldukça geniş olan hindistan cevizi yağını şu an sadece cilt bakımımda kullanıyorum ancak egzamaya, varise iyi geldiğini de okudum. Peki bu yağı nasıl kullanırız derseniz hemen biraz da ondan bahsedeyim. Cilt bakımında nemlendirici olarak kullanabilirsiniz. Daha yoğun sürerek maske şeklinde bir süre bekletip sonradan suyla durulayabilirsiniz. Hindistan cevizi yağının içine bir miktar toz şeker karıştırıp bununla peeling yapabilirsiniz. Bir parça yağı koltuk altınıza uygulayıp doğal ve katkısız bir deodorant olarak kullanabilirsiniz. Bir miktar soda ile hindistan cevizi yağını karıştırıp dişlerinizi bununla fırçalarsanız hem dişlerinizi beyazlatabilir hem de ağız içi bakterileri temizlemiş olursunuz. Küçük kesiklerde ve yaralarda kullanılınca kısa sürede iyileşme sağlayabilirsiniz. Ayrıca yemeklerde de kullanılıyormuş, yağ yakmada ve kolesterolü düşürmeye yardımcı oluyormuş.  Farklı markalarda da bulunan bu ürünü ben Luis Bien den edindim. 150 gr lık ambalajın fiyatı 49 tl. Ürünü burada bulabilirsiniz. 
Sevgilerimle...
Baharlık Elbise ve Ayakkabı Modelleri

by Salı, Mart 13, 2018
Bu baharı gerçekten iple çekiyorum. Hep deriz "bahar yenilenme zamanı" diye. Bu yıl benim için gerçekten bir yenilenme zamanı olacak. Herşey çok daha güzel olacak, biliyorum. Ilık bahar günleri için giymeyi en sevdiğim şey hiç şüphesiz şık ve feminen elbiseler. Bir kadına en yakıştırdığım kombinler elbiseli olanlar sanırım. Alışveriş listeme aldığım üç elbise ve ayakkabıyı sizinle de paylaşmak istedim. Omuz dekolteli üstler ve elbiseler hala trend olmaya devam ediyor. Ben çok kullanamasamda yine de seviyorum omuz dekoltesini. Mavi elbisenin romantizmine çok yakıştırdım yine omuz dekoltesini. Dantel ise her daim zerafet sembolü olmaya devam ediyor. Beyaz dantel elbise dolabın klasikleri arasına girmeye aday olabilir. Uçuk pembe önden yırtmaçlı elbise ise hem feminen hem modern. Üçünü de çoook beğendim...

Mavi Elbise: Burada 
Beyaz Elbise: Burada
Pembe Elbise: Burada

Elbiselere bakarken ayakkabıları es geçmek olmaz, olamaz. İlki şık mı şık, zarif mi zarif bir stiletto, asla modası geçmeyecek bir model. İkincisi taşlı modelleri sevenlere harika bir terlik. Son yıllarda terlikler yeniden moda. Sonuncusu ise rahatlığı teercih ederken şıklıktan ödün vermeyenlere harika bir sneaker. Üçü de nefis değil mi sizce de?Gümüş Stiletto: Burada 
Beyaz Sneaker: Burada 
Taşlı Terlik: Burada

Ameliyatsız Uygulamalar ile Gelen Güzellik: Medikal Estetik

by Pazartesi, Mart 12, 2018
Günümüzde teknolojinin gelişimi ile birlikte estetik tedaviler alanında pek çok büyük gelişme kaydedilmiş durumda. Artık herhangi bir şekilde ameliyata ihtiyaç duyulmadan ve neşter kullanılmadan kişilere estetik uygulamalar yapılabiliyor. Medikal estetik uygulamalar olarak adlandırılan bu uygulamalar sayesinde son derece başarılı sonuçlar elde edilebiliyor. Hastalar yeni görünümüne hızlı bir biçimde kavuşuyor ve günlük hayatlarına kaldıkları yerden devam edebiliyor. 

Medikal estetik uygulamaları doku altına uygulanan enjeksiyonlar, ameliyatsız yüz germe, cilt gençleştirme, çatlak tedavisi, cilt üzerindeki lekeleri giderme, saç dökülmesi için gerekli olan mezoterapi gibi uygulamalar, selülit tedavisi ve bölgesel zayıflama gibi uygulamaları içeriyor. 

Medikal Estetik Kaç Seans Sürüyor? 

Uygulamalar tipine bağlı olarak bazen tek bir seans, bazen birkaç farklı seans içerisinde tamamlanabiliyor. Medikal estetik uygulamaları bütün dünyada olduğu gibi artık ülkemizde de büyük ilgi görüyor. Hastaların neşter kullanılmadan ve ameliyat psikolojisine girmeden vücutlarında yenilemek istedikleri ve kusurlu gördükleri kısımların iyileştirilmesi bu uygulamalar sayesinde mümkün olabiliyor. Güzellik dünyasının en iyi imkanlarını sunan medikal estetik uygulamaları, acıya ve ağrıya sebebiyet vermeden pratik bir şekilde gerçekleştirilebiliyor. 

Bu Noktalara Dikkat! 

Uygulamalar kimi zaman tek başına uygulanırken, bazı zamanlarda ise estetik cerrahi operasyonlara destek uygulaması olarak hastalara sunuluyor. Ülkemizde medikal estetik adı altında hizmet verdiğini belirten pek çok farklı estetik merkezi ve kendisini medikal estetik uzmanı olarak tanıtan kişiler görülebiliyor. Medikal estetik pratik, kolay ve avantajlı bir uygulamayı sunabildiği kadar, eğer dikkat edilmez ve uzman kişiler tarafından yapılmaz ise ağır sorunlara yol açabilen uygulama haline gelebiliyor. Bundan kaçınmak için uygulamayı yapacak olan kişilerin, medikal estetik alanında eğitimli ve uzman olması en önemli şartlar arasında bulunuyor. 

Eğer medikal estetik uygulaması yaptırmaya karar verdiyseniz, yaptıracağınız işlem ne kadar basit olursa olsun, estetik merkezi seçimi konusunda ciddi bir araştırma yapmanız gerekiyor. 

Medikal Estetik Uygulamaları Nasıl Yapılıyor? 

Medikal estetik uygulamaları, uygulamanın yapılacağı alandaki bütün problemlere karşı farklı çözüm uygulamaları sunuyor. Örneğin, saç dökülmesi problemi yaşıyorsanız mezoterapi uygulandıktan sonra enjeksiyon ile saç köklerinizi besleyecek olan maddeler enjekte ediliyor. Selülit tedavileri mevzu bahis olduğu zaman ise ciltteki selülit görünümünü giderebilecek olan terapiler uygulanıyor. Terapiler özel cilt bakım ürünleri ile birlikte derinin alt tabaka kısımlarına yerleşen yağların yok edilmesini sağlıyor. Ayrıca mezoterapi uygulaması ve masaj teknikleri de terapi içerisinde yer alıyor. 

Uygulamalardan yararlanmak isteyen hastalar, medikal estetik uygulamaları için cerrahi operasyona hazırlanır gibi hazırlanmak zorunda kalmıyor. Günümüzde yoğun bir iş yaşantısına sahip olan kişiler bile öğle tatilinde dahi estetik merkezlerine giderek uygulamaları yaptırabiliyor. Daha sonrasında gündelik yaşantısına dönebiliyor. Basit bir şekilde uygulanabilen bu yöntemler sayesinde artık insanların hayal ettiği değişimler gerçeğe çok daha kolay bir şekilde yansıyor. 
Kimler Bu Uygulamalardan Yararlanabilir? 

Medikal estetik yöntemlerinden yararlanmak istiyorsanız ve ilaç kullanmanızı gerektirecek herhangi bir rahatsızlığınız var ise kullandığınız ilaçları uzman kişilere önceden bildirmeniz gerekiyor. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde olan kişilere ise medikal estetik uygulamalar tavsiye edilmiyor. Aynı zamanda kalp, karaciğer ve böbrek sorunu olan kişiler için de uygulamaların yapılması uygun görülmüyor. Kanser tedavisi gören, kemoterapi ve radyoterapi almaya mevcut olarak devam eden hastaların ise doktorlarına danışmaları ve uygun olduğu takdirde uygulamalardan yararlanmaları gerekiyor 

Cerrahi bir işlem gerektirmeden uygulanan bu güzellik mucizesinden sizler de yararlanabilirsiniz. Güzelliğinize eşsiz ve küçük bir dokunuş yapabilirsiniz. kucukbirdokunus.com  

Shein Baharlıklar

by Salı, Şubat 27, 2018
Bahar yaklaşırken gözlerim artık vitrinlerin yeni sezon ürünlerine takılmaya başladı. Daha çok online alışveriş yaptığım için ilk baktığım yerlerden biri de Shein oluyor. Son zamanlarda desenler, ekoseler, puantiyeler çok çok moda. Bende hepsini çok severim, puantiye başta olmak üzere. Baharlık birkaç parçayı sizlerle paylaşmak istedim. 


Etek: Burada
Çiçekli Elbise: Burada
Ekose Elbise: Burada

Fiyonklu Babet: Burada
Çanta: Burada
Tüylü Babet: Burada

Gri Ceket ve Güzel Havalar

by Pazartesi, Şubat 19, 2018
Benim için havaların "güzel" olmasının ilk şartı güneş olmasıdır. Yani hava 30 derece bile olsa gökyüzünde güneş yoksa üzgünüm hava güzel değildir. Şubat ayının ortasında hiç gelmeyen kış bitmeye yüz tutarken, güneş de böyle pırıl pırıl parlarken o hafta sonunun iyi geçmemesi düşünülemez bile... Nitekim biz de güneşle daha da yakınlaşmak için açık havada vakit geçirmek istedik. Hem benim mikrobik ortamlardan uzak durmam yani kapalı alanlara çok girmemem gerekiyor hem de yeni bir hobimiz var: Drone uçurmak :) Eşim ilk aldığında çok ilgimi çekmemişti (itiraf edeyim boşuna para verdi demiştim) ama şimdi bende seviyorum. Drone gökyüzüne doğru uzaklaşıp bizi çekerken çok eğleniyoruz gerçekten. Acemiliğimiz bitsin, yaz gelsin daha çok video çekeceğiz inşallah. Bu arada bende bi ufak "ne giydim" çekimi sıkıştırdım araya. İnce bir palto, ya da uzun bir ceket olarak kullanılabilecek bu gri ceket gamiss.com  dan. 
Arkadaki araç ise Mercedes Benz X Class. Çift kabin dört çeker kamyonet. Piyasada pek çok muadili vardı ama Mercedes Benz kendi kalitesini sonuna kadar yansıtmış ve yine harika bir araç çıkarmış ortaya. Haliyle rakipleri X Class yanında pek sönük kalıyor, üzgünüm :) Biz de hafta sonu X Class' ı denedik ve hem düz yolda hızını, konforunu, hem de arazide dört çekerin rahatlığını gördük. Bilmeyenler için; uzun bir süre Mercedes Benz de araç satış danışmanı olarak çalıştım, otomobiller ilgi alanıma fazlasıyla giriyor yani. Yeni bir elbiseden çok daha fazla mutlu eden bu test sürüşü ile pazarı bitirdik...Gri Ceket: Gamiss 

Biker Ceket

by Perşembe, Şubat 15, 2018
Siyah mont ve ceketlerin ne kadar kullanışlı olduğu ve hepimizin onları ne kadar sık kullandığı bir gerçek. Hatta benim bir siyah hırka takıntım vardı ki bir ara her alışverişte siyah hırka peşinde koşar olmuştum. Aldıklarım yetmiyor, uzunu kısası, genişi darı derken habire bir siyah hırka alıyordum. Neyseki bu obsesif günler eskide kaldı. Artık öncelikler değişti (şükür). Şimdilerde yine alışveriş yapıyorum ama artık takıntılardan uzağım. Sizi bilmem ama benim fermuar detaylı ceketler montlar çok hoşuma gidiyor. Özellikle böyle siyah montlarda fermuarlarla süslenmiş modeller hemen beni kendine çekiyor. İşte bu biker ceket de böyle metal/fermuar detaylı spor ve şık modellerden, yani benim en sevdiklerimden. Umarım siz de beğenirsiniz.

Her yurtdışı alışverişinde asıl parçanın yanında bir de "yancı"  parça oluyor. Lazer kesimli bu tayt da onlardan biri. Bana azıcık uzun gelmese modeli güzel gerçekten. Kumaşı ise ince, esnek, rahat bir kumaş.Bu seferki Lovelywholesale alışverişim böyle. Ürünleri ve fiyatları incelemek için aşağıda ürün linklerine tıklayabilirsiniz...

Biker Ceket: Lovelywholesale 
Blogger tarafından desteklenmektedir.