Minik Kap KeklerElim öyle alıştı, o kadar kolayıma geliyor ki misafir mi gelecek hemen kek yapıyorum, misafirliğe mi gidilecek yine kek yapıyorum. Karışık kek ve limonlu kek en çok yaptıklarım. Bu şekilde kap kek olarak pişirince süre de kısalıyor. Büyük kalılarda 45 dakika sürerken bu minik kalıplarda 15 dakikadan bile az sürüyor. 


Burada ki en zor şey ne renk kek kalıbına dökeceğime karar vermek :) Bu sefer pempe puantiyelide karar kıldım.Bugün  her gün olduğu gibi nefes aldığıma ve sağlığıma şükrediyorum yine. Ve yine bugün düşünüyorum da kesinlikle sevgisizlik  hayatta en kötü şey. Ne kimseyi seversin, ne kimsenin seni sevmesine izin verirsin, kırarsın, dökersin, üzersin...Oysa hayat devam eder...Sonunda kimseye değil sadece kendine zarar verirsin...

Herkese akılların başlara geleceği, vicdanların devreye gireceği, hatalardan döneceği güzel bir gün diliyorum :)7 yorum:

 1. Çok güzel yazmışsın Ebru.Ağzına sağlık..))

  YanıtlaSil
 2. Ebruyu ellerine sağlık ;) yaa Beniim kağıtlarım hiç böyle durmuyor yani yağlanınca ne Şekil kalıyor ne renk kaplarda sen nasıl bu kadar güzel korumayı başardın :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Serracım yağı epey azalttım artık bir çay bardağından daha az katıyorum ondan olabilir mi ☺️

   Sil
 3. Ne kadar şık bir bloğunuz var. Müsadenizle takipçiniz oldum. Mini kekleriniz rengarenk süper görünüyor. Elinize sağlık.

  YanıtlaSil

Yorumlarınızı benimle paylaşmak ister misiniz?

Blogger tarafından desteklenmektedir.